30Eylül

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (How To Train Your Dragon?)

“Burası Berk. Umutsuzluğun 12 gün kuzeyinde ve dondurucu soğuğun birkaç derece güneyinde yer alıyor. Acı meridyenine sağlam bir şekilde kurulmuş durumda. Köyüm, kısaca dayanıklı bir yer. Yedi kuşaktır burada bulunuyor ama her bir yapı yepyeni. Köyümüzde balıkçılık ve avcılığın yanında gün batımının müthiş manzarası da var. Tek sorunumuz haşereler. Birçok yerde fare veya sivrisinek falan olur. Bizde ise… EJDERHALAR!” İşte böyle başlıyor Vikinglerin hikayesi. Başrolde ise kabilenin şefi olan Dev Stoick’in oğlu “Hiccup” yer alıyor.

Berk isimli bu adada, bu kasabada yaşayan vikingler her zaman köylerine gelen ejderhalar ile savaş halide, başları her zaman onlarla derttedir. Yamulmuş, bozulmuş silahları tamir etmesi, savaşmasına izin verilmeyen zayıf, güçsüz Hiccup’ın ise aklı dışarı çıkıp ejderhalarla savaşmaktadır. Çünkü bir ejderha öldürmek demek, köyde çok fazla üne, hayrana sahip olmak; gerçek bir viking olduğunu kanıtlamak demektir.

Yaramaz ve söz dinlemeyen Hiccup tabiki çıkıp kendini kanıtlamanın bir yolunu arayacaktır. Maceralardan maceralara koşan Hiccup zekası ile asıl başarıyı elde edecek, tüm köye aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını gösterecektir. Eğer henüz izlemediyseniz siz de 2010 yapımı; orijinal adı “How To Train Your Dragon” olan ve dilimize “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?” olarak çevrilen bu animasyon filmini izlemelisiniz. Gerçekten etkileyici bir film olduğunu söylemek gayet mümkün.

 

İşte filmin orijinal fragmanı:

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
    • Ekmek Arası Eti Puf
    • 3 Kasım 2012

    Sevdiğim animasyon filmlerden biri, hatırlattığınız iyi oldu en yakın zamanda tekrar izleyeyim 😀

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın