01Ekim

Sofra Düzeninizde İpuçları!

Hangi tip örtü seçeceğinizden masa süslemesine kadar özen göstermeniz gereken sofra düzeni, özellikle evde davet verdiğiniz ve misafirleri çağırdığınız akşamlarda daha çok önem kazanıyor.

  • Davet hazırlığı öncelikle konseptin belirlenmesi ile başlamaktadır. Daha sonra davetli sayısı belirlenir ve en az 1 hafta öncesinden davet edilir.  Ancak nikâh ve nişan gibi yemeklerde bu süre en az 2-3 hafta olmalıdır.
  • Masa örtüsü seçimi, sofra düzeninde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Masadaki uyum masa örtüsü ile başlar. Peçeteler de masa örtüsü ile uyumlu olmalıdır.
  • Resmi ya da yarı resmi bir davet verecekseniz, zıtlıkların uyumunu sağlamak yerine masadaki her şeyin bir uyum içerisinde olmasını sağlamaya çalışmalısınız.
  • Masaya yerleştireceğiniz tabaklar davette servis edeceğiniz yemeklerin de ipuçlarını verir. Çorba ile servise başlayacaksanız mutlaka çorba kâsesini önceden sofrada hazır bulundurun. Eğer hazırladığınız menüde çorba yoksa, masaya ordövr tabağı konulmalıdır.
Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın