Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
20Haziran

The Smurfs (Şirinler) Sinema Filmi

“Uzun uzun yıllar önce ormanın derinliklerinde, küçük mavi yaratıkların yaşadığı, küçük bir köy vardı. Onlar kendilerine şirinler derdi. Çok iyiydiler.” İşte televizyonlarımızda böyle başlayan Şirinler’de, onların ufak, sihirli köyleri, bu köyde bulunan mantar şeklindeki evleri ve tabi bu köylerini bulmaya çalışan “kötü kapli” Gargamel. Hangimiz öyle veya böyle şirinlerin çizgi filmini izlememiştir ki. İşte çizgi filmleri ile evlerimizde olan Şirinlerin, geçen sene yani 2011 yılında sinema filmi vizyona girdi.

Bu sinema filminde yine Gargamel, sonsuz güç elde edebilmek için ormanda Şirinlerin peşine düşüyor. Mavi Ay’ın çıkması için yapılacak olan gösterilerin prova ve diğer hazırlıklarına Sakar Şirin’in kabul edilmemesi ile Sakar Şirin, Şirin Baba’yı dinlemeyerek köy dışına çıkar. Köy dışında Gargamel tarafından farkedilen Sakar, kaçmaya çalışırken Gargamel’i Şirinler Köyüne getirmiş olur. Tüm Şirinler Gargamelden kaçabilmeyi başarır. Fakat Şirin Baba, Gözlüklü Şirin, Cesur Şirin, Aksi Şirin ve Şirine; Sakar Şirin’in gittiği yanlış yönden onu kurtarabilmek için giderler ve yolları, büyülü bir geçitten geçerek insanların yaşadığı şehirin tam ortasına düşer. Tabi Gargamel ve kedisi de peşlerinden giderler. Bir yandan geri dönebilmenin yollarını arayan bu altı şirin, bir yandan da hala izlerini sürmeye devam eden Gargamel’den kurtulmaya çalışmaktadırlar.

İnsanlar arasında bir çok maceraya atılan şirinlerin bu maceralarının film fragmanını aşağıda koyduğumuz videodan izleyebilir tamamının heyecan ve zevkini filmini izleyerek tadabilirsiniz 🙂 Yazımızı da çizgi filmlerinden aşina olduğumuz iki cümle ile bitirelim: “Bir gün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin. Belki Gargamel’in çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız belki Şirinler’i bile görebilirsiniz!”

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın