29Eylül

Zirvede Olmanın Keyfi: Polat Renaissance Erzurum

Kış ayları yavaş yavaş yaklaşırken kar mevsimi de yavaş yavaş geliyor. Kışın o soğuk günlerinde bembeyaz karla haşır neşir olmak, zirvede yaşamanın keyfine varmak istiyorsanız, özgün dağ mimarisi ile beş yıldızlı tatil keyfi sunan Polat Renaissance Erzurum tam size göre. Erzurum’da Palandöken Dağları’nın eteğinde dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Marriot Grubu’na ait Polat Renaissance Erzurum, kayak otellerinde sıkça rastlanmayan; şehir merkezine 3, havaalanına 15 km mesafedeki özel konumuyla kolay ulaşım imkanı sunuyor.

Yılın 5-6 ayı karla kaplı Palandöken’de kayak yapmanın yanı sıra spor kulübü, sauna, Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu gibi birimleriyle beş yıldızlı tatil keyfi sunan otel, kış ve kayak turizmi açısından son derece önemli bir yere sahip. Uzunluğu 12 km’yi bulan pistleri ve toz kar denen kaliteli kar tipiyle kayak sporunu son derece elverişli kılan Palandöken merkezli otel, beyazın maviyle kucaklaştığı uçsuz bucaksız derinlikte bir kayak keyfi vaat ediyor.

Özgün dağ oteli mimarisiyle düzenlenen otelin toplam 234 odası bulunuyor. Avrupa’nın en doğal kayak pistlerinden biri olan Palandöken Dağı’nın toplam uzunluğu 40 kilometreyi bulan pistleri kapsamında Polat Renaissance Erzurum’un 800 metrelik advance, 500 metrelik beginner ve 1097 metrelik medium olmak üzere 3 adet pisti bulunuyor. Otele ait olan telesiyej sistemi dağ üzerinde bulunan kayak noktalarına kolay ve hızlı ulaşımı sağlarken, saatte 400 ve 900’er kişi taşıyabilen 3 adet lift de aralıksız olarak kayakseverlere hizmet ediyor. Ulaşım açısından son derece elverişli bir konumda bulunan otele her gün İstanbul ve Ankara’dan kalkan tarifeli uçak seferleri ile ulaşmak mümkün.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın