29Eylül

Yurtdışında Kayak Keyfi: St. Moritz, İsviçre

Sonbaharı ortaladığımız şu günlerde yılın son ayları ile birlikte kayak mevsimi de yaklaşıyor. Pek çok kış sporu yapabileceğiniz kayak merkezlerinde kayağın yanı sıra, snowboard, buz pateni, kar yürüyüşü ve curling gibi sporlar da yapabiliyorsunuz. Dünyanın en gözde kayak merkezlerinden birisi olan St. Moritz, hem muhteşem doğa manzarası hem de sunduğu birçok spor avantajı ile tatilcilerin uğrak kayak merkezlerinden birisi. Yurtdışında kış tatili düşünüyorsanız, St. Moritz kayak merkezi tam da size göre olabilir.

Dünyanın en lüks kayak merkezlerinden biri olan St. Moritz’te her seviyeden kayakçıya uygun bir pist bulunuyor. Sisli günlerde ise kayak merkezinin yakınındaki sayısız restoran ve kafede İsviçre lezzetlerini tadarak ya da birinci sınıf spa merkezlerinde kendinizi şımartarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kayak merkezlerinin Rolls Royce’u sayılan St.Moritz’te kayak dışındaki kış aktivitelerinin başında donmuş göl kıyısında yürüyüş, golf, kros kayağı ve Kuzey Avrupa’ya özgü dağ yürüyüşü geliyor. Ama kayak dışındaki en ünlü aktivite, sadece erkeklere yönelik olan ve yüzükoyun yatılarak kullanılan bir tür kayaklı kızağa binmek.

Şehre gelen ziyaretçiler için birçok farklı seçenek mevcut, ancak Signal teleferiğine sadece 400 metre mesafedeki Hotel Cervus, Alp stilindeki odaları, sessizliği ve buhar banyolarıyla gönlünüzü çalacak. Göle 150 metre uzaklıktaki Ferienwohnung St.Moritz ise ailece rahat edebileceğiniz bir apartman kompleksi. Yerli halkın rağbet ettiği bir restoran arıyorsanız Veltlinerkeller ve her daim kalabalık olan Corviglia Mathis Brasserie tam size göre olabilir.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın