26Eylül

Lezzetli Kokular Geliyor: Beeftek

Etiler’den Ulus’a doğru dönerken burnunuza mis gibi ızgara et kokuları geliyor artık. Beeftek’ten, evde pişrmek üzere et alabileceğiniz gibi, oturup hemen yemeniz de mümkün. Akmerkez’in Ulus kapısının hemen karşısında, et severler için harika bir mekan. Canınız gerçekten kaliteli bir et yemek istediğinde buraya uğramalısınız. Öyle iştah açıcılar, dünya şarapları, bin bir çeşit tatlılar yok Beeftek’te. Ama uzun yıllardır İstanbul’un belli başlı restoranlarına et veren Özerden Gıda’nın üçüncü kuşak temsilcilerinin, bu aile geleneğini hakkıyla yerine getirdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Bir tarafı kasap olan mekanın uzun ve yüksek masaları ile bar sandalyeleri toplam 20 kişi ağırlayabiliyor. Ahşap ağırlıklı dekorasyonda dikkati çeken açık mutfak ve ızgaradaki etler her daim iştah açıcı. Mekanın girişindeki soğuk raflarda ise et çeşitleri sergileniyor. Beeftek’in en büyük özelliği, kasap kısmındaki etlerin özel bir vakum tekniği ile 12 güne kadar buzdolabında tazeliklerini koruyabiliyor olmaları. Etlerin, yakın civara evlere servisi de yapılıyor.

Haftanın her günü saat 10:00’da açılan Beeftek’te 12:00-24:00 arasında yemek yiyebilirsiniz. Menüden özellikle Efendi Kebabı ve tarifini sır gibi sakladıkları Valide Sultan Köftesi denemeye değer. Bunlar haricinde T-bone steak, süt dana pirzola, dana madalyon ve küşneme Beeftek’te bulabileceğiniz diğer et çeşitlerinden. Etinizi eve götürmeyip mekanda yemek isterseniz, yemeğiniz yanında yeşil salata, özel hazırlanmış lezzetli ekmekler ve yine özel bir teknikle karamelize edilmiş kırmızı soğanla birlikte geliyor. Kendinize gerçek bir et ziyafeti çekmek istediğiniz bir gün iyice acıkmayı bekleyin ve Beeftek’e bir uğrayın.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın