24Eylül

Evinizde Ufak Rötuşlar

Yılın en hareketli zamanlarından birisi olan yılbaşına yavaş yavaş yaklaşırken, evinizde yapacağınız ufak değişikliklerle büyük farklar yaratabilir ve yeni yıla bambaşka bir ambiyansla girebilirsiniz.

Kokulu Mumlar Gündemde

Mumların gücünden farklı zamanlarda faydalanıyoruz. İşte şimdi tam sırası. Bu kez evinize romantizm ve nostalji havası getirecekler. Sade olanlardan kullanmanız etkiyi arttıracaktır.

Kolay Cazibe

Evde elinize geçen her cam kavanoz ya da vazoya yaban mersini doldurun. Bunları da giriş kapınızın karşısında bir masa üzerine ya da şöminenin etrafına yerleştirin. Misafirlerinizi nasıl etkilediğini gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Festival Havası

Çiçekler evin havasını bir anda değiştirmeye yetiyor. Ancak bu defa sadece size özel olacaklar. Bunun için öncelikle beyaz yapraklı çiçekler alın. Vazoya koyduğunuz suya birkaç damla kırmızı gıda boyası ekleyin. Demetinizi bağlayıp vazoya yerleştirin. Çiçeklerinizin kırmızıya dönüşünü keyifle izleyin.

Süslemeler İçin Taş

Gümüş bir kap ya da şık bir vazonun içerisini şık ve parlak taşlar ile doldurarak ortama farklı bir hava katabilir ve şık bir aksesuar elde edebilirsiniz. Daha modern ve gündelik bir tarz yakalamak istiyorsanız, kumsalda bulduğunuz taşlar ve midye kabuklarından yararlanabilirsiniz, bu evinize otantik bir hava katmanızı sağlayacaktır.

Doğal Etki

Portakalları ya da elmaları suya batırıp şekere bulayın. Tamamen şekerle kapladıktan sonra kurumalarını bekleyin. Çiçek buketi gibi birleştirerek hoş bir kase içinde salon masanızın üzerine yerleştirin.  Evinize hoş bir hava katan bu kase ile odada muhteşem bir koku elde edebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın