24Eylül

Den Cafe & Restaurant

Nişantaşı’nda hep aynı mekanlara uğramaktan sıkıldıysanız sıcak dekorasyonu ve lezzetli mönüsüyle Den Cafe’yi biran önce keşfetmelisiniz. Den Cafe, Nişantaşı’nın en işlek noktalarından Mim Kemal Öke Caddesi’nin hemen başında bulunuyor. Ön veya yan cepheleri tamamen cam olan mekan, girer girmez içinizi açıyor. Tavan kısmında malzeme olarak cam kullanıldığından içeri bolca ışık giriyor. Kullanılan açık renkler ve rahat oturma alanları sizi hemen içine çekiyor. Hatta bir süre sonra kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Mekanın duvarları, çeşitli fotoğraflarla süslenmiş. Kafenin içinden geçip gökyüzüne uzanan ağaçla birleşen masa özellikle yalnız kalmak isteyenler için ideal.

65 kişilik oturma kapasitesi bulunan kafe, dünya mutfağı ağırlıklı bir menüye sahip. Ekmek, kek ve krepler günlük ve taptaze. Zaten açık mutfakta yapılan ve tüm mekana yayılan taze kek kokusuna kayıtsız kalmak imkansız. Menüden özellikle mini burger ve musakka böreği gibi atıştırmalıkları, tombul tostu ve risottolu levreği deneyebilirsiniz. Porsiyonlar da oldukça doyurucu.

Salata fiyatları 17-20 TL, ana yemekler ise 25-30 TL arasında değişen kafede tarçınlı gazozu mutlaka denemelisiniz. Sabah 08:00’den gece yarısına kadar açık olan Den Cafe, Keller Group’un diğer mekanı olan Corridor’un müzikleri ile canlanıyor. Gündüz saatlerinde Tony Bennett, Frank Sinatra klasikleri eşliğinde oturabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise Bossanova tarzı müzikler, gelenlere günün yorgunluğunu unutturuyor. Nişantaşı Valikonağı Caddesi üzerinde bulunan mekana rezervasyon yaptırmak isterseniz (0212) 224 24 70 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın