22Eylül

Doğanın Bize Sunduğu Mucize: Polen!

Arılar tarafından çeşitli çiçek bitkilerinden topladığı tozları olan polen, çok eski çağlardan beri, birçok hastalığın tedavisinde ilaç olarak kullanılmaktadır. Polenin en önemli özelliği, B vitamini ve mineraller yönünden zengin olmasıdır.

Uzmanlara göre polen, kanser türlerinde, kalp ve damar hastalıklarında, karaciğer hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda, sedef, egzema, sivilce, saç dökülmesi, cilt lekeleri, prostat hastalıklarında, ruh ve sinir, göz astım bronşit, ülser, basur, kansızlık ve çocuk gelişiminde kullanılmaktadır. Polen beyin ve vücut yorgunluğuna, kısa zamanda canlılık verir ve zayıf çocukların kilo almalarına yardımcı olur. Kansızlarda, her gün bir kahve kaşığı polen yemek, vücudun savunma sistemini oluşturan alyuvarların sayısını arttırır. Polen ayrıca vücudun eksik maddelerini karşılar. Bağırsak iltihaplanmalarını iyileştirir ve zayıflık-şişmanlı, kabızlık-ishal gibi birbirine zıt olan hastalıkların da tedavisine yardımcı olur. Polen bir kuvvet şurubu gibi iyi gelip, iktidarsızlığı giderir. Hastalara doğadan gelen bir şifa kaynağıdır. Düşünme yeteneğini arttırır, alyuvar ve kandaki hemoglobin sayısını yükseltir, görme yeteneğini kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Polenin kullanım şekli olarak, ılık süt içine karıştırılarak tüketme yöntemi önerilir. Tüketilirken sıcak süt kullanılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü sıcak sütün poleni pişirerek iç özünün çözülmesini engellemesidir. Bunun haricinde isteğe göre günlük bir çay kaşığı, sade olarak da çiğneyerek yenilebilir. Ayrıca da arı sokmasına alerjisi olan kişilerin polen kullanımında dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın