15Eylül

Haydi Savunmaya: Gemcraft Labyrinth

Bu aralar bilgisayar oyunlarında tercihlerimi ufak-basit alt yapılı ama birbirinden güzel oyunlardan yana kullanıyorum. Siz de artık klasik oyunlardan sıkıldıysanız, önünüzdeki oyunlar pek ilginizi çekmiyorsa bir de bizim önerdiklerimize göz atın. Bu yazımızda sizlere tanıtacağım oyun: Gemcraft Labyrinth.

Gemcraft Labyrinth her ne kadar basit bir oyun gibi gözükse de beklentileri oldukça tatmin ediyor diyebiliriz. Oyunda onlarca farklı bölüm var. Hepsinde amacınız belirli bazı yollardan gelen birbirinden farklı özellikteki canavarlara karşı haritanın bir noktasında yer alan sihirli kürenizi korumak. Oyunun adında yer alan ve oyunun temelini oluşturduğunu söyleyebildiğimiz Gem’ler yani Türkçe’deki karşılığı ile değerli taşlar ise saldırı gücünüz. Oyunda Tower olarak yer alan kuleleri canavarların yollarının yanlarına ve değerli taşlarınızı da bu kulelerinize yerleştirdiğinizde saldırı güçleriniz hazır olmuş oluyor. Kaynağınıza ise Mana adı veriliyor. Zamanla ve canavarları öldürdükçe bu Mana’dan kazanıyorsunuz ve yeni taşlar yapabilmek için, kuleler kurabilmek için harcıyorsunuz.

Oyunda 8 tür taş yer alıyor. Her türün ek özellikleri birbirinden farklı. Ayrıca bu taşları farklı seviyelerde oluşturarak daha güçlü taşlar da elde edebiliyoruz. Fakat tabiki daha güçlü taşlar için çok daha fazla Mana harcamalıyız. Güçlü taşların ateş edebildikleri menzilleri de fazla tabiki.

Oyunda birçok ek özellik yer alıyor. Örneğin canavarların geçtiği yollara da yer altına taş yerleştirebiliyorsunuz. İki farklı türden taşı kombine ederek güçlerini, bonuslarını tek bir taş üzerinde toplayabiliyor, daha güçlü bir taş elde edebiliyoruz. Ayrıca sihirli küremize açılan birçok yol olduğu zaman bazılarına taş yerleştirerek tıkıyabiliyoruz.

Başta da dediğimiz gibi amacımız sihirli küremizi korumak. Canavarları, kurduğumuz kuleler yardımıyla onlar küremize ulaşmadan yoketmeliyiz. Canavarları yokedemeden onlar sihirli küremize yaklaşırlarsa mana’mız düşüyor. Mana’mız düşe düşe sıfıra indiği zaman oyunu kaybetmiş oluyoruz.

Oyun görsel olarak da, efektler olarak da oldukça yeterli. Ayrıca 150’yi aşkın bölümün de yer alması oldukça iyi bir yönü. Oyunda bölümleri geçtikçe oyun kaydediliyor ve oyunu online oynamanıza rağmen bir daha aynı bilgisayardan girdiğiniz taktirde kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bir an önce deneyip tadına bir bakmalısınız. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Oyun Linki: Gemcraft Labyrinth

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın