15Eylül

Gelecekten Korkmayın!

Kadınlar özellikle iş, para ve erkekler konusunda çok stres yaşıyorlar. Terfi edip etmeyecekleri, ufukta evlilik olup olmadığı akıllarını kurcalayıp duruyor. Eğitim gördüğünüz alanda iş bulmakta zorlanıyorsanız, hayatınızı devam ettirmenize yardımcı olacak geçici bir iş bulup, bu sırada başka işler aramaya devam etmeniz akıllıca olacaktır.

Kredi kartı borçları, evinizin masrafları ve ufak tefek harcamalarınızdan, bir gece arkadaşlarınızla dışarı çıkıp yemek yiyecek paranız kalmıyorsa, bir gün ev sahibi olmak ve anne babanızın yaşadığı gibi bir hayat yaşamak imkânsız görünebilir. Ancak burada unutmamanız gereken şey, onların da bir anda iyi işlere ve çok paraya sahip olmadıklarını hatırlamaktır. Kendinize vereceğiniz en büyük zarar, pes etmektir. Birçok kadın biriktirecek para olmadığını düşündüğünden, maddi konuları ciddiye almaktan kaçınır. Bu durum, daha çok borçlanmalarına neden olur ve işleri daha da zorlaştırır.

Kazancınız ne kadar olursa olsun, her koşulda birikim yapabilirsiniz. Ama maddi durumunuzun farkında olmak iyi bir şeydir. Kendinizi biraz zorlayın ve bir bütçe yapın. Bütçenizde açıklar varsa daha çok paraya ihtiyaç duyabilirsiniz, bu durumda yeni işler yapmayı deneyin. Maddi durum hakkında herkesin endişeleri vardır, ama bu endişeleriniz için şimdiden önlem alırsanız, daha sonra arzu ettiğiniz duruma ulaşmanız daha kolay olur. Yüksek maaş almıyor olmak her şeyin sonu sayılmaz. Çoğunlukla, maaşınız az olsa bile, istediklerinizi yapabilirsiniz. En çok nereye harcama yapmayı sevdiğinize bakın ve tek başınıza yaşamak yerine, arkadaşlarınızla beraber yaşayarak veya daha hesaplı bir araba kullanarak, harcamalarınızdan kısmaya çalışın. Böylece gelecek kaygınızı da büyük ölçüde azaltmış olacaksınız.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın