14Eylül

Kaliteli Bir Uyku İçin…

Kaliteli bir uyku uyumanızı engelleyen faktörler arasında, içinde bulunduğumuz çağın getirdiği stres ve yorgunluk gibi faktörler yer alıyor. Saatli uyku rehberi ile uyku düzeninizi daha verimli bir hale sokabilirsiniz. İşe 20 dakika eken gidin ve internetteki işlerinizi bu süre içerisinde halledin. Bilgisayar başında gece yarılarına kadar oturmak uykunuza zarar verebilir.

Uzmanlar, uykuya geçmeden hemen önce, 45 dakika boyunca sakinleştirici ve dinlendirici müzikler dinlemenizi öneriyor. Bu şekilde emin olun bir süre sonra müziğin dinginliğine kendinizi kaptıracaksınız. Uykuya daha hızlı dalacaksınız ve diğer günlere nazaran daha uzun uyuyacaksınız.

Günlük sporunuzu akşam üstü 5 ve 6 saatleri arasına denk getirmeye çalışın. Bu konuda yapılan araştırmalara göre, günün ilk saatlerinde veya akşamüstleri spor yapmak geceleri daha derin uyumaya yardımcı oluyor. Daha kaliteli bir uyku istiyorsanız, son olarak kafein alımına da dikkat etmelisiniz. Öğleden sonra saat 2 den itibaren kafeinden uzak durmanızda yarar var.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Faydalı bi makale olmuş çok teşekür ederim
    Saygılarımı sunarım

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın