14Eylül

Sağlıklı Kilo Vermek İçin İpuçları!

Kilo vermek istiyorsanız, sağlıklı bir şekilde beslenerek ve spor yaparak forma girebilirsiniz.  Bu durumda bilinçli olmak ve neden kilo vermek istediğinizi bilmek oldukça önemlidir. İşe öncelikle bel ölçünüzü hesaplayarak başlayabilirsiniz. Bel ölçünüzü de kalça ölçünüze bölerek basen oranınızı hesaplayabilirsiniz. Kadınlar için ölçü 0,80’in üzerinde olması sağlık sorunlarıyla karşılaşma riskinin artması anlamına gelmektedir.

Kilonuz konusunda suçu metabolizmanıza atmayın. Metabolizma, aktif halde değilken yaktığınız kalorinin toplamı ya da vücudunuzun fonksiyonlarını yerine getirirken kullandığı enerjinin toplamıdır. Yaygın inanışın aksine, metabolizma hızınızı arttırmanın özel ve sihirli bir yolu yoktur. Egzersiz yaparak, sık ve az yemek metabolizmayı güçlendirmektedir.

Neden kilo vermek istediğinizi size hatırlatacak bir fotoğrafı buzdolabınızın üzerine yapıştırın. Bu sizi bir sonraki yıl, plajda tek parça ve kapalı bir mayo ile dolaşmaya mecbur etmeyecek, geçen yılki tatilinizde çekilmiş bir fotoğraf olabilir. Fotoğrafın orada olması, elinizi her fırsatta buzdolabına atmaktan sizi caydırabilir.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın