Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
11Eylül

Güzel Görünmenin Sırları!

Hızla Uzayan Saçlar

Saçlarınızı kestirdiğinize pişman olursanız bir an önce uzamalarını istersiniz, ancak maalesef piyasada henüz öyle bir ürün yok. Ancak saçlarınızı sağlıklı tutarak, saçınızın uzamasına yardımcı olabileceğinizi bilmelisiniz. Öncelikle, her sekiz haftada bir uçlarından kestirerek tüm saçınızı etkileyen kırıklardan kurtulmalısınız. Ayrıca nemlendirici bakım kreminizi saçınızda birkaç dakika daha fazla tutarak koruyucu bir nem kalkanı oluşturabilirsiniz.

Daha Uzun Süre Bronzluk

Yazın elde ettiğiniz bronzluktan vazgeçmeyi ve cildinizin soluk bir hale gelmesini istemezsiniz. Buna çözüm olarak ten renginizin bir iki ton koyusu renkte bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Ayrıca bronzlaştırıcı kreminizin içine bir miktar nemlendirici de ekleyebilir ve ürünü hafifleterek daha doğal bir bronzluk elde edebilirsiniz. Bu sayede çekici görünmenizi sağlayan bronzluğunuzu her mevsim korumanız mümkün.

Işıltılı Bir Cilt

Pürüzsüz ama donuk bir teniniz var ise, büyük olasılıkla kuru ve ölü bir epidermise sahipsiniz. Bu nedenle haftada en az bir kere peeling yapmanız gerekiyor. İçinde doğal besleyici içerikler barındıran ürünleri kimyasal içerikli olanlara tercih etmelisiniz. Örneğin, zeytinyağı içeren ürünler size canlı ve taze bir hava katabilir.

Kendi Fönünüzü Çekin

Kendi kendinize fön çekmek istiyorsanız, öncelikle saçınızı yuvarlak bir fırçaya sarıp kurutmalısınız. Saç kurutma makinesini fırçanın hem üstünden hem de altından tutmaya çalışın. Böylece saç uçlarına daha yumuşak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçınız tamamen kuruduktan sonra, başınızı öne eğerek kurutma makinesinin soğuk hava üfleyen modunu kullanarak yarattığınız stili sabitlemeniz mümkün. Uzun süreli dayanıklılık elde etmek için bir saç spreyi uygulamanızda fayda var.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın