11Eylül

Her Yönüyle Outlook.com!

Microsoft, yıllardır ücretsiz mail hesabı sunan Hotmail ile dünyanın en büyük e-posta servisine sahip. Fakat yakın zamanda hizmete sunduğu yeni servisi Outlook.com ile mail dünyasına yeni bir bakış açısı getirmek amacıyla yola çıktı. Her şeyi ile yepyeni bir yapı ile karşımıza çıkan Outlook.com’u sizler için araştırdık. Yazımızda her türlü yönden incelediğimiz bu servisin detaylarına yer verdik. Çıkışı ile beraberinde getirdiği çeşitli rivayetler de gerçek mi değil mi bir baktık, inceledik.

Outlook.com Nedir? Neden Yeni Bir Servis?

Outlook.com, Microsoft tarafından geliştirilen yeni bir ücretsiz mail sistemi. Outlook.com’dan önce Microsoft zaten dünyanın en büyük mail sistemine (Hotmail) sahipti diyebiliriz. Tüm dünyada Hotmail adı altında milyonlarca ücretsiz mail hesabına ulaşan Microsoft; bununla yetinmeyip internet dünyasına daha iyi bir sistemi sokmaya karar verdi. İşte bu da Outlook.com’u doğurdu diyebiliriz. Outlook.com’un sistemi Hotmail’in iyileştirilmişi veya geliştirilmişi, değiştirilmişi değil. Outlook.com için tamamen yepyeni bir sistem hazırlandı. Yeni arayüz, yeni yapı, yeni özellikler. Microsoft; tamamen kullanıcılara yönelik, kullanıcılara en iyiyi sunmak için tasarladığı bu yeni sistemle belki de en sağlam rakibi diyebileceğimiz Google’a (GMail) karşı elindeki kozu, konumunu daha da kuvvetlendiriyor.

Yenilikler Neler?

Sıfırdan yaratılan mail sistemi Outlook.com’un en önemli yeniliği sade arayüzü. Bu sade ama oldukça esnek ve kullanışlı şekilde yapılandırılan görünümü ile kullanıcılara istedikleri en iyi e-posta deneyimi yaşatmak isteniyor. Sistemde Facebook, Twitter ve Skype entegrasyonları da yer alıyor. En çok önem verilen noktalardan birisi de reklam yapısı. Şu anda Türkiye kullanıcılarına reklamlar gözükmese de zamanla reklamlar yer almaya başlayacak. Fakat hemen gözünüz korkmasın. Microsoft bu yeni sisteminde reklamların kullanıcıları kötü yönde etkilememesi için çok dikkatli. En az miktarda ve kullanıcıları rahatsı etmeyecek şekilde bir reklam düzeni olacak. Reklamlar klasik olarak gösterilecek; yani mail içeriğinize, araştırdığınız şeylere göre değil. Outlook.com ile ayrıca masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yanında dokunmatik ekranlara, tablet bilgisayarlara ve telefonlara tamamen uyumlu olması için çalışmalar gerçekleştirilmiş. Yeni sistemle “güvenlik” üzerine de gidilmiş. Kullanıcılarına güvenilir bir sistem deneyimi yaşatmak için çalışmalar yer alıyor.

Hotmail Kapanacak Mı?

Outlook.com’un çıkışı ile birlikte Microsoft’un Hotmail’i kapatacağına dair söylentiler birçok yerde yer aldı. Fakat bunun doğru olmadığını görüyoruz. Zaten milyonlarca farklı hotmail kullanıcısı ve kimi kullanıcının onlarca diyebileceğimiz seviyelere ulaşan farklı hesaplarını düşündüğümüz zaman böyle bir şeyin düşünülmesi bile zor diyebiliyoruz. Hotmail kapanmayacak, kullanıcılar isterlerse aynı şekilde devam edebilecekler. Sadece Outlook.com’un görünümünü kullanmaya geçeceksiniz. Endişelenmeye gerek yok, gerçekten kullanışlı, sade, güzel bir yapı! Mail adresiniz sabit kalacak, maillerinizi almaya devam edebileceksiniz. Outlook.com deneyimini yaşamak isteyenler birkaç adımda geçiş yapabilecekler, Outlook.com için yeni bir ID alabilecekler.

Tüm Mailleriniz Tek Bir Yerde!

Başka mail adreslerinizden e-postalar alıyor olabilirsiniz. Outlook.com’un sunduğu bir özellik sayesinde bir yandan Outlook.com deneyiminizi yaşarken bir yandan da başka mail adreslerinize gelen maillerinizi tek bir yerden, yani outlook.com üzerinden görebilir, yönetebilir, cevaplayabilirsiniz.

Outlook.com?

Outlook, daha açılışının üzerinden 1 gün geçmeden yüzbinlerce, milyonlarca hesap seviyelerine ulaştı. Herkes merakla bekliyordu ve ilk izlenimler gerçekten iyi. Kullanıcıların genel olarak memnun olduğunu görüyoruz, sadece bir süre yeni görünüme alışmak zor olabilir. Fakat kısa sürede bu güzel ve kaliteli yapıya alışacağımızı söyleyebiliriz.

Sonuç Mu?

Sonuç olarak gerçekten iddialı bir şekilde internet dünyasına giren outlook.com hakkında fikirlerimiz olumlu yönde. İnternette mail almak, mail göndermek birçoğumuzun yaptığı günlük faaliyetler arasındayken bizler için en iyisini sunmak isteyen outlook.com’u mutlaka denemenizi öneririz. Biz çoktan bir hesap açtık, denemeye başladık bile!

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın