07Eylül

Leyla ile Mecnun’un Dünya Çapındaki Başarısı!

TRT 1’in geçtiğimiz yıl başlayan dizisi “Leyla ile Mecnun” yaptığı kaliteli komedi ile Türkiye’de oldukça sevildi. Milyonlarca kişinin gönlünü kazanan dizi, Dünya çapında da inanılmaz bir başarı elde etti!

2011’de yayına başlayan “Leyla ile Mecnun” özellikle bu sene kalitesini iyiden iyiye arttırdı diyebiliriz. Komediye getirdikleri farklı yaklaşımlar, özel espriler ile gülmeyi özleyenlerin sevgisini kazandı. İnternet ortamında, sosyal medyada, Facebook’ta, Twitter’da sıklıkla konuşulan, kendisinden bahsedilen dizi dünya çapında çok büyük bir başarı kazandı. Tüm dünyadaki dizileri, filmleri, yapımları milyonlarca üyenin verdiği puanlara göre sıralayan sistem IMDb’de en iyi diziler sıralamasında yeni-eski yüzlerce popüler yabancı yapımı geride bıraktı. Hayranlarının desteği ile 10 üzerinden 9,3’lük puanı ile şuanda 5. sırada yerini alıyor. İlk 4 sırayı ise sırayla “Planet Earth (9,6)”, “The Wire (9,5)”, “Game of Thrones (9,4)” ve “Breaking Bad (9,4)” alıyor.

Leyla ile Mecnun, Türk dizilerinden bu denli bir başarıyı elde eden ilk yapım. Dizinin sevenleri de bu başarıdan oldukça mutlu ve gururlu. Türk dizilerinden şu anda sıralamada olan 2. dizi ise “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”. “Behzat Ç.” 45. sırada yerini alıyor. Ayrıca 105. sırada Ezel de kendini sıralamada gösteriyor.

Yeni sezona 10 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak olan Leyla ile Mecnun’un yeni sezonu heyecanla bekleniyor. 10 Eylül’de 21.45’te TRT 1 ve TRT 1 HD ekranlarında bizlerle buluşacak. İşte yeni sezon fragmanı:

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
    • Ekmek Arası Eti Puf
    • 8 Eylül 2012

    Televizyon izleme sebebim, diğer programlar, diziler hep fasa fiso.Umarım uzun yıllar boyunca devam eder.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın