07Eylül

Özel Güzellik Notları!

Eyeliner Kullanımı

Eyeliner’ı kirpiklerinize olabildiğince yakın sürmek için jel formlu bir eyeliner kullanabilirsiniz. İnce ve sert bir göz fırçası yardımıyla kirpik diplerinizin aralarına kadar uygulayacağınız eyeliner, hoş bir görünüm sağlayacaktır. Ya da koni uçlu kısa bir göz kalemi kullanmayı deneyebilirsiniz. Kısa bir göz kalemi kullanarak, kalemi kontrol etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Şeytantırnağı Oluşumu

Şeytantırnağı oluşumunu engellemek için tırnak etlerinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Kuru kenarlara sahip tırnak etleri yırtılmaya karşı oldukça hassastır. Bu yüzden onları sürekli koparıyor olabilirsiniz. Fazladan nem kazandırmak için gece yatarken ellerinize krem sürdükten sonra tırnaklarınızı çevreleyen derilere yağ uygulayarak şeytantırnağı oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Nemlendirici Seçimi

Özellikle mevsim geçişlerinde nemlendirici tercihi konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Yazdan kalma nemlendiricinizi bitirene kadar kullanın. Ancak diğer kısımlara göre daha yağlı olan T-bölgenize fazla yüklenmeyin. Yağsız ve koruma faktörlü bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

Yağmurdan Sonra Karışan Saçlar

Sonbahar mevsimine girdiğimiz şu ilk günlerde, yağmura yakalanma ihtimaliniz de yükseliyor. Yağmura yakalandıktan sonra saçlarınızı düzene sokmak için, ilk olarak saçınızın nemini kağıt bir havlu ile alabilirsiniz. Daha sonra hacim veren bir saç köpüğü uyguladıktan sonra saçlarınızı hafifçe dağıtın. Bu dağınık ve salaş görünüm tahmininizden daha fazla dikkat çekecek.

Deodorant Seçimi

Yoğun kokulu deodorantların yerine kokusuz deodorantları tercih edebilirsiniz. Kokusuz deodorantlar da diğerleri kadar işe yarıyor.  Tüm deodorantların kullanım amacı aynıdır fakat yoğun kokulu bir ürünle etrafınızdakileri rahatsız etmek yerine, kokusuz bir deodorant tercih ederek gün boyu rahat edebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın