06Eylül

Kilolarla Başa Çıkın!

Kadınların kilo vermek ve fit görünmek adına çizdikleri birçok farklı yol vardır. Kimisi hayat boyu diyet yapar, kimisi ise bir kilo alır bir zayıflar. Özellikle bikini ile özdeşleşen yaz aylarında herkes farklı yöntemlerle kilolarla başa çıkar. Örneğin hiç karbonhidrat içermeyen bir diyet ve yoğun bir egzersiz programı ile yaza ince girebilirsiniz.

Bol bol çiğ sebze tüketmek son günlerde oldukça moda. Salata ve çiğ sebzeyi bol bol tüketerek kısa sürede kilolara veda edebilirsiniz, ancak hangi programı uygularsanız uygulayın egzersiz yapmak oldukça önemli, ancak spor konusunda da aşırıdan kaçınmalısınız. Günde bir buçuk saatinizi yoga ve pilates gibi derslere ayırmanız yeterli olacaktır.

Kilo vermek ve forma girmek için ünlü uzmanların diyet programlarını da deneyebilirsiniz, örneğin Zone diyeti hem Hollywood hem de Türk starlar arasında oldukça yaygın bir diyet. Dr. Barry Sears’ın keşfi olan bu beslenme alışkanlığının temeli, besin dengesinde yatıyor. Yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 yağ tüketimi bu diyetin temelini oluşturuyor. Kısacası şekerli ve nişastalı gıdaları azaltırken, et ve sebze tüketimini arttırıyorsunuz.  Kahvaltıda yumurta, yoğurt ya da kek, öğlen salata, akşam ise tavuk, kırmızı et ya da balık yiyebilirsiniz. Ekmek ve makarnadan uzak durmanız gerekiyor. Spor desteği olarak da haftada 3-4 kez birer saatlik kardiyo egzersizlerini tercih edebilirsiniz. Böylece vücudunuz şekillenirken, bir yandan da kilo vermiş olursunuz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın