06Eylül

Bazı Utandırıcı Durumlar

Ağız Kokusu Problemi

Ağız içinden kaynaklanan kokuların yüzde 90’ı başarıyla tedavi edilebiliyor. Çoğu ağız kokusu dilin fırçalanması ile çözülebilir. Çünkü ağız kokusunu oluşturan bileşenlerin ilk alanı dildir. Her öğünün ardından dişlerinizi en az üç dakika fırçalamalı, fırçalamanın ardından da diş ipi kullanmalısınız. Tabii diş hekiminize de görünmeyi ihmal etmeyin. Ağız hijyeni konusunda dikkatli davranarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Aniden Gelen Kaşıntılar

Ciltte oluşan ani kaşıntı ataklarının birden fazla sebebi olabilir. Bu sorun şiddetlendiğinde uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona neden olabilir. Kaşıntı bazen bir cilt hastalığının bazen de metabolizmadaki bir hastalığın belirtisi olabilir. Eğer kaşıntı egzama veya kurdeşen gibi bir cilt hastalığından kaynaklanıyorsa özel bir tedavi ile kaşıntıyı gidermek mümkün. Yine de önlem olarak çok sıcak suyla duş yapmamalısınız. Sabunlar cildi kurutabilir, bu nedenle hassas ciltler için uygun olan sabunları seçmelisiniz. Banyoda iyi durulanıp, sabun artığı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Cildinizin kurumaması için banyodan çıktıktan sonra vücudunuza nemlendirici uygulamayı da ihmal etmeyin.

Gaz Şişkinliği Durumları

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız vücuttaki gazı alan ilaçları kullanabilirsiniz. Ya da yalnız kalabileceğiniz bir yere gidip oturup kalkma egzersizleri yaparak vücuttaki fazla havanın çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Sindirim sisteminizi rahatlatmak için sakız, soda ve ağır şekerlerden uzak durun. Çünkü bunlar şişkinliğe sebep olabilirler. Bu tür içeriğe sahip olan yiyecek ve içeceklerin tüketimini azaltarak gaz şişkinliğinizden kurtulabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın